Mistrz szachów Gary Kasparov mówi, że adopcja Bitcoina jest nieunikniona.

Wielki Mistrz Szachów i obrońca praw człowieka Gary Kasparow wyjaśnia, dlaczego obecny kryzys gospodarczy doprowadzi ludzi do Bitcoina.

Były mistrz świata w szachach Gary Kasparov powiedział, że Bitcoin nadal będzie coraz bardziej popularny.
Mistrz szachów porównał dostawy Bitcoin’a do światowego druku pieniędzy.
Komentarze Kasparova były powtórzeniem ostatnich wypowiedzi miliardera Marka Cubana.
Rosyjski mistrz szachowy Gary Kasparov powiedział w ostatnim wywiadzie, że w obliczu niekonwencjonalnej polityki pieniężnej i rządowych przesunięć, Bitcoin może być właściwym posunięciem.

Rozmawiając z Forbesem, były mistrz świata w szachach powiedział: „Wszystko, co może dać nam możliwość odzyskania kontroli lub trochę kontroli nad naszą prywatnością, jest zawsze mile widziane“.

„Dlatego uważam, że stały wzrost popularności Bitcoin Billionaire i innych walut kryptograficznych i technologii łańcuchów blokowych jako koncepcji jest nieunikniony“, dodał.

Podobieństwo Kasparowa do Bitcoina jest zrozumiałe; w końcu pełni on funkcję prezesa fundacji praw człowieka, organizacji non-profit, która nawiasem mówiąc niedawno uruchomiła fundusz rozwoju Bitcoinów.

Fundacja Praw Człowieka pomoże działaczom zbrojnym na całym świecie z Bitcoinem

Fundacja Praw Człowieka (HRF) uruchamia fundusz wspierający rozwój open-source’u dla podstawowego protokołu Bitcoina. Ogłaszana za pośrednictwem bloga HRF, fundacja stoi na czele inicjatorów…

Ale mistrz szachowy poszedł dalej, opowiadając się za siłą Bitcoina jako alternatywą dla polityki monetarnej w USA.

„Dobrą rzeczą w Bitcoinie jest to, że znasz dokładnie liczbę – magiczną liczbę 21 milionów. Rozumiemy formułę, która się za tym kryje“, powiedział Kasparow, „ale kiedy patrzysz na drugą stronę, na przykład Fed, nigdy nie wiesz, ile bilionów dolarów pojawi się jutro na rynku, co zniszczy twoje oszczędności“.

„Ludzie szukają alternatywnych sposobów ochrony swojego bogactwa i oszczędzania fortuny przed inflacją lub niekontrolowaną ingerencją państwa w ich sprawy finansowe“ – dodał.

Nie jest jedynym, który to zauważył. Billionaire Mark Cuban powiedział w kwietniu, że Bitcoin skorzysta, jeśli USA będą nadal drukować pieniądze – choć jest nieco bardziej sceptyczny.

Bitcoin
Mark Cuban: Bitcoin korzysta z amerykańskiego „drukowania tak dużo pieniędzy“.
Miliarder-przedsiębiorca w dziedzinie technologii i znany krytyk Bitcoin Mark Cuban przyznał dziś, że Bitcoin może stać się alternatywą dla złota. Ale jest tylko jeden haczyk…

„To potencjalna korzyść Bitcoin’a, jeśli wszystko pójdzie do gówna, ponieważ drukujemy tyle pieniędzy, i są globalne implikacje, Bitcoin ma coś do zrobienia i coś do powiedzenia. A jeśli tego nie zrobimy, Bitcoin nie ma nic“, powiedział wtedy Kubańczyk.

Być może Kasparow myśli o czternastu ruchach do przodu.