Bitcoin miażdży wątpiących, ponieważ 224% rajdu udowadnia, że jest tu, by zostać.

W tym roku krypto waluta wzrosła o 224%, przypominając o dzikich postępach w 2017 r., kiedy to osiągnęła rekordowy poziom.

Od momentu, gdy kapitalizacja rynkowa Bitcoin’a osiągnęła 1 miliard dolarów w marcu 2013 roku, miały miejsce dwa cykle skoków do rekordowych poziomów, po których nastąpiło ponad 80% wypłat.

TAKŻE CZYTELNIE
Bitcoin bije rekordy $19,808 po ostrym spadku w zeszłym tygodniu
Użytkownicy systemu PayPal mogą przechowywać wirtualne monety, robić zakupy za pomocą kryptowalnych walut
Bitcoin @ $22,000. Powinieneś wyrzucić złoto na krypto? Twoje pytanie odpowiedziało
Fidelity Digital Assets to hold Bitcoin as collateral for cash loans

Akcje powiązane z kryptokur walutą wzrastają, gdy Bitcoin trafia w 23 000 USD.

Bitcoin po prostu nie odejdzie. Oryginalna kryptokurna waluta ponownie miała komentatorów zjadających swoje słowa w 2020 roku – twój naprawdę włączony. Nadszedł czas, by zaakceptować, że jest tutaj, by zostać.

Podobnie jak Czarny Rycerz Monty Pythona, wyznawcy Bitcoinów traktują prawie śmiertelną zmienność jako zwykłe rany ciała. Spadki na poziomie 80 procent są mile widziane jako przypadkowe okazje do zakupu. Ale to nie jest słabość, to dowód na długowieczność klasy aktywów. W tym roku krypto waluta zwiększyła się o 224 procent, przypominając o dzikich postępach w 2017 roku, kiedy to osiągnęła rekordowy poziom.

Podczas gdy strona podażowa harmonogramu jest określona algorytmicznie, ja zostałem zaskoczony zdolnością strony popytowej do wytrzymania zmienności. Poszedłem do bardziej szczegółowo w jaki sposób moje myślenie o tej klasie aktywów ewoluowały w tym podcaście YouTube:

Podaż żetonów cyfrowych jest ograniczona do maksimum 21 milionów, które ma osiągnąć w 2140 roku, z okresowymi obniżkami wynagrodzenia dla sieci komputerów, które poświadczają transakcje. Jednak dynamika podaży nie jest wystarczająca, aby zagwarantować długoterminową przyszłość. Wiele aktywów ma sztucznie ograniczoną podaż: Karty baseballowe, ograniczone dzieła sztuki z nadrukiem oraz szereg historycznych systemów Ponzi zaliczają się do tej kategorii.

To, co wyróżnia te sukcesy, to sposób, w jaki inwestorzy reagują na kraksy. W większości przypadków, kiedy zawala się pojazd zaprojektowany wyłącznie wokół teorii „greater-fool“, nigdy się go nie odzyskuje. Na Bitcoinie jako jednostce wymiany nie nastąpił żaden znaczący postęp. Jest on daleki od powszechnego przyjęcia jako waluty.

Odkąd kapitalizacja rynkowa Bitcoin’a osiągnęła 1 miliard dolarów w marcu 2013 roku, miały miejsce dwa cykle skoków do rekordowych wartości, po których nastąpiły wypłaty ponad 80%. Każdy z tych cykli był poprzedzony obniżeniem o połowę nagrody blokowej. Pierwszy cykl można było odrzucić jako anomalię, drugi jako przypadek. Ale w maju znów nastąpiło obcięcie o połowę, a cykl powtarza się na naszych oczach z kryptokurrency coming within a whisker of the all-time peak last week. Zignorowanie go teraz to odrzucenie dowodów z historii.